Analiza SEO

Niedozwolone praktyki

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych to kompleksowy proces, który polega na podjęciu szeregu działań, zmierzających do podniesienia pozycji strony www w wyszukiwarce. Techniki pozycjonowania opierają się przede wszystkim o wiedzę na temat działania algorytmów wyszukiwarek.

Google udostępnia specjalne wskazówki dla webamasterów, których przestrzeganie ma pozytywny wpływ na znalezienie, zindeksowanie oraz ustalenie pozycji witryny. Opisano w nich także grupę praktyk niedozwolonych, które mogą bezpośrednio doprowadzić do znacznego obniżenia pozycji lub całkowitego usunięcia serwisu z indeksu.

Wykonanie wstępnej analizy online, a później szczegółowej oceny SEO Twojej witryny pozwoli wykryć wszystkie zastosowane techniki optymalizacyjne. Profesjonalny audyt SEO to najskuteczniejsza metoda na uzyskanie pewności co do poprawności procesu jakim jest pozycjonowanie.

Do najczęstszych technik manipulacji Google zalicza automatycznie generowane lub skopiowane treści. Pierwsze z nich to generowane przez oprogramowanie losowe akapity tekstu, nie mające sensu dla użytkowników, często zawierające dużą ilość wyszukiwanych słów kluczowych. Drugie to zawartości pochodzące z innych serwisów, nie oferujące użytkownikom znaczącej wartości dodanej.

Negatywnie oceniane jest ukrywanie tekstów lub linków w artykułach oraz uczestnictwo w systemach wymiany linków, szczególnie w przypadku kupowania lub sprzedawania przekierowań. Wytyczne naruszają także zautomatyzowane zapytania kierowane do systemu Google, których celem jest sprawdzenie pozycji witryny dla różnych zapytań oraz niejawne przekierowania wysyłające odwiedzających pod inny od żądanego adres URL.

Niedozwolone praktyki SEO to obszerny temat, którego zgłębienie gwarantuje pewność co do stosowanych na naszej stronie technik pozycjonowania. Pamiętajmy, że wiele mitów na temat SEO zostało już obalonych. Sprawdź już teraz fakty i mity SEO!