Analiza SEO

Optymalizacja strony WWW

Pozycjonowanie i optymalizacja strony www to sformułowanie, które często można spotkać w branży SEO, choćby przy okazji różnych audytów. Nic dziwnego, w końcu skuteczne pozycjonowanie stron internetowych nie może się odbywać bez odpowiedniej optymalizacji. Czym w ogóle jest ten proces? Czy jest on jednorazowy? Dlaczego jest tak ważny? Odpowiedzi nie tylko na te pytania można będzie znaleźć w niniejszym artykule.

Podczas wykonywania audytu pozycjonowania strony internetowej badanych jest wiele elementów serwisu www - mniej lub bardziej kluczowych. To, czy audyt strony online wykaże jakieś braki, zależy właśnie od odpowiedniej optymalizacji witryny.

W pierwszej kolejności należy pamiętać, że:

  • brak odpowiednich meta tagów w sekcji head,
  • blokowanie przed indeksowaniem przez wyszukiwarkę wartościowych podstron serwisu,
  • niepoprawne posługiwanie się znacznikiem canonical,
  • stosowanie zbyt wielu nagłówków HTML niż jest to zal class="list-group-item"ecane,
  • powielanie treści,
  • mało przejrzysta nawigacja,
to tylko kilka przykładów niewłaściwej optymalizacji.

Warto wiedzieć jednak, iż działań podejmowanych przy danej stronie internetowej może być dużo więcej - zależy to od wielu czynników, jak choćby:

  • wielkości strony internetowej,
  • technologii, w jakiej serwis został zbudowany (np. popularny CMS, autorski skrypt z plikami PHP, statyczne pliki HTML)
  • branży, jakiej dotyczy witryna (np. internetowy sklep meblowy, wizytówka małej lokalnej piekarni, portal informacyjny gminy, blog modowy),
  • wyrażeń kluczowych, pod które strona jest pozycjonowania - ich liczby, konkurencyjności, zasięgu.

Ponadto optymalizacja strony internetowej, nawet jeśli w chwili obecnej została wykonana właściwie, po pewnym czasie może wymagać aktualizacji (odświeżenia) - w mniejszym lub większym stopniu. Na pewno nie jest to więc zadanie jednorazowe - w procesie pozycjonowania monitorowanie optymalizacji jest bardzo istotne, gdyż może się okazać, iż aktualny audyt SEO strony internetowej wykaże pewne niedociągnięcia, którym trzeba się przyjrzeć, a następnie nanieść poprawki w serwisie www. Tylko aktualna optymalizacja witryny będzie wpływać pozytywnie na efekty pozycjonowania.

Podsumowując, optymalizacja strony internetowej jest złożona z bardzo wielu czynników, jest niezwykle ważna w procesie pozycjonowania, wymaga podejmowania regularnych działań. Przekazanie tego zadania specjalistom z BauerSEO to pewność, iż żaden z istotnych elementów serwisu nie zostanie pominięty podczas optymalizacji!